ارتودنسی (مرتب کردن)


دکتر سعیده شادلو - دکتر مجید قریشی -ارتودنسی (مرتب کردن)

ارتودنسی یا مرتب کردن دندانها یک درمان است که با کمک پیشرفتهای نوین در اکثر افراد قابل انجام است و چون یک درمان پر هزینه است ما برای بیماران سعی کردیم با اقسط هزینه ی درمان انجام این درمان را آسان تر کنیم


  • ارتودنسی

ارتودنسی به معنی ردیف  کردن دندانهای دائمی که نا بجا رویش کرده اند  به منظور ایجاد یک رابطه مناسب بین دندانها جهت بهتر شدن عمل جویدن ،زیبایی بهتر ،صحبت کردن بهتر و در مواردی باز کردن مجاری تنفسی و تنفس بهتر میباشد

  • بهترین زمان شروع درمان ارتودنسی 

بسته به نوع مشکل، زمان درمان متفاوت است در یکسری از مراجعین بهترین زمان ۱۰ تا ۱۱ سالگی میباشد ( که از ان به زمان طلایی باید یاد کنیم چون مراجعه دیر هنگام باعث میشود که درمانهای جراحی  فک  به درمان ارتودنسی اضافه شده و علاوه بر هزینه های بیشتر، بستری شدن  در بیمارستان و آزار دهنده بودن  جراحی را نیز اضافه کرد.) بعضی از مراجعین  نیز هیچ محدودیت سنی ندارد ودرمان در هر سنی به شرط نداشتن بیماری لثه ،بهداشت خوب و دندانهای سالم قابل انجام است.

  • درمانهای ارتودنسی ثابت یا متحرک

درمانهای ارتودنسی که ابزار ارتودنسی یا براکتهابه دندانها میچسبند و بیمار قادر به خارج کردن  انها از دهان نیست را ارتودنسی ثابت گویندو  برای درمانهای پیچیده تراستفاده میشود.

در درمانی که ابزار ارتودنسی از دهان توسط بیمار خارج میشود  ارتودنسی متحرک گویند و برای درمانهای ساده تر ارتودنسی و درمان تحریک رشد استخوان فک استفاده میشود. 

  • حفظ زیبایی در طول درمان

از آنجا که درمان ارتودنسی یک درمان طولانی مدت میباشد بسیاری از  مراجعین از وجود براکت های فلزی و سیم ارتودنسی در این زمان احساس خوبی ندارند اخیرا برای رفع این مشکل براکتها و سیمهای سرامیکی وارد بازار شده که هم رنگ دندانها بوده و خیلی قابل دید نیستندو زیبایی قابل قبولی را ارائه کرده اند.همچنین به تازگی یکسری پلاکهای شفاف به عنوان اورتودنسی نامرئی  تولید شده اند که هر سه هفته باید عوض شوند فقط هزینه آنها بالا بوده و نیاز به همکاری خوب بیماران می باشد.


نمونه براکت و سیم سرامیکی

بهداشت دندانها در زمان درمان ارتودنسی

در زمان انجام درمان ارتودنسی بهداشت خوب دندانها از اهمیت ویزه ای برخوردار است .براکتها و سیم های ارتودنسی باعث افزایش گیر غذایی میشوند و اگر بعد از هر بار غذا خوردن تمیزنشوند باعث پوسیده شدن دندانها میشوند.برای آموزش بهداشت هنگام درمان ارتودنسی اینجا را لمس کنید.

سوالات خود را در زمینه ارتودنسی اینجا ازدندانپزشکان بپدسید.

آدرس مطب ما


پرسش و پاسخ

شما میتوانید سوالات خود را پیرامون دهان و دندان از طریق صفحه پرسش و پاسخ مطرح نمایید . تا در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده شود

هم اکنون سوال دارم!