سوالات متداول


آیا جرم گیری برای دندان ها ضرر دارد؟

جرم گیری دندان فقط حذف رسوبات روی دندانها میباشد که به کمک دستگاه اولتراسونیک انجام میگیرد و هیچ تراش یا اسیبی به مینا و سایر قسمتهای دندان وارد نمیکند. توجه به این نکته بسیار مهم است که جرم گیری دندان فقط در افرادی که جرم دارند لازم است ونه همه افراد.همچنین کسانی که جرم دندانی دارند و جرم گیری نمی کنند باعث وارد امدن اسیبهای جدی به لثه ها و دندانها خود میشوند.


دچار خونریزی لثه هستم برای درمان آن چه کاری باید انجام دهم؟

یکی از علامتهای بیماریهای لثه خونریزی از لثه ها می باشد.مهترین قدم برای درمان این حالت انجام یک جرم گیری کامل به همراه برساژ میباشد.در مراحل بعدی با تشخیص دندانپزشک جراحی لثه باید انجام بگیرد.


فقط هنگام استفاده از نخ دندان از لثه هایم خون میاید آیا استفاده از نخ دندان را ادامه دهم؟

خونریزی از لثه هنگام استفاده از نخ دندان به دو دلیل است. ۱:مرتب نخ نمیکشید.درمان استفاده مرتب از نخ دندان میباشد شاید چند روز اول همراه با کمی خونریزی یا کمی تورم لثه هم باشد اما به مرور خوب میشود. ۲:درست نخ نمیکشید.نیاز به یک اموزش درست دارید که می‌توانید از دندانپزشک روش استفاده از نخ دندان را بپرسید.


چه مسواکی بخریم تا دندانهایمان بهتر تمیز شود؟

بیشتر از نوع مسواک شما ، روش مسواک زدن شما مهم است. مسواک بهتر است یک سر متوسط داشته باشد رشته های آن نایلونی و زبری رشته ها هم متوسط باشد.دسته مسواک به راحتی در دست شما جا بگیرد و در دست شما نچرخد. توجه کنید مارک مسواک خیلی مهم نیست .


از چه خمیر دندانی استفاده کنیم؟

قسمت مهم خمیر دندانها وجود فلوراید داخل آن است که باعث تقویت مینای دندان شده و از پوسیده شدن دندان جلوگیری میکند.این فلوراید تقریبا در تمام خمیر دندانها وجود دارد . قسمت بعدی میشود دو نکته اول اینکه شما با چه خمیر دندانی از نظر طعم و قیمت راحتترید دوم اینکه بعضی از خمیر دندانها درمانی هستند و برای افراد خاص ساخته شده اند مثل خمیر دندان ضد حساسیت برای افرادی که دندانهای حساس دارند خوب است ، یا خمیر دندان سفید کننده که استفاده طولانی از ان توصیه نمی‌شود،خمیر دندان اطفال که میزان فلوراید ان کمتر است تا اگر بچه ها آنرا قورت دادن اسیب نبینند .


برای پر کردن دندانها مواد همرنگ بهتر است یا غیر همرنگ؟

البته بستگی به دندان دارد به میزان پوسیدگی دندان و محل دندان در بعضی از دندانها برای ترمیم شما فقط یک انتخاب دارید اینجا شما اصراری به دندانپزشک برای انتخاب دوم نکنید.اگر شرایط مساوی بود اولویت با مواد همرنگ میباشد به دلیل خواص خوبی که امروزه این مواد دارند.


ایا دندانهای شیری نیاز به ترمیم یا عصب کشی هم دارند؟

دندانهای شیری تا یک زمانی در دهان باقی میمانند.و دو کار مهم انجام میدهند اول انجام جویدن و حفظ زیبایی کودک .دوم به عنوان راهنمای رویش دندانهای دائمی هستند.بنابراین حفظ این دندانها تا زمان افتادن طبیعی آنها لازم است.اگر دندان شیری دچار پوسیدگی شود حتما نیاز به پرکردن یا عصب کشی هم دارند.البته نوع کار عصب کشی این دندانها متفاوت از دندانهای دائمی میباشد.


زمان اولین مراجعه به دندانپزشک چه هنگام است؟

بهتر است اولین مراجعه به دندانپزشکی در زمان یک سالگی کودک باشد تا علاوه بر معاینه دندانها ی روییده شده و روند تکامل دندانها در مورد روش بهداشت دندانها ، پدر و مادر توضیحات لازم را از دندانپزشک بگیرند.بعد از این زمان مرحله بعد در سن شش سالگی ، هم زمان با شروع رویش دندانهای دائمی کودک انجام یک معاینه دندانپزشکی واجب است .بعد با صلاحدید دندانپزشک معاینه سالانه انجام میگیرد.


آدرس مطب ما


پرسش و پاسخ

شما میتوانید سوالات خود را پیرامون دهان و دندان از طریق صفحه پرسش و پاسخ مطرح نمایید . تا در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده شود

هم اکنون سوال دارم!